Cloud DVPP kurzy nejen ve Zlínském kraji

Cloud DVPP kurzy nejen ve Zlínském kraji

Toto letí – už jsou to 3 měsíce, kdy ve Zlínském kraji naposledy proběhly v klasické prezenční formě ICT kurzy z kategorie Šablony DVPP pro pedagogy. Zmíněné DVPP kurzy nabízíme již čtvrtým rokem. Již v únoru byl vidět rostoucí zájem o kurzy zaměřené na oblast cloud služeb – kurz ICT: Cloudové služby a komunikace v Google Apps, popř. ICT: Office 365 pro školy. Se začátkem doby koronavirové jsme nezaváhali a se souhlasem MŠMT jsme nabídli pedagogům možnost absolvovat akreditované kurzy online prostřednictvím našich virtuálních učeben. Takový obrovský nárůst přihlášek na tyto online kurzy jsme nečekali.

Denně obvykle běžely 4 virtuální učebny, převážně s ICT DVPP kurzy. Největší zájem byl vidět o dva výše zmíněné kurzy zaměřené na cloudové služby Googlu a Microsoftu. Původně jsme počet účastníků na jednom kurzu ani nijak neplánovali omezovat. Když se nám opakovaně stalo, že se doslova během pár minut na právě zveřejněný termín kurzu přihlásilo 17–18 učitelů z různých koutů republiky, museli jsme to řešit. Přece jen praktické ICT kurzy, kdy účastníci na svých počítačích vykonávají stejné úkony jako jim online právě převádí lektor na své obrazovce ve virtuální učebně s možností vzájemného sdílení oken aplikací a kdy lektor často musí řešit situaci, že se účastník ozve: „…já jsem se na svém počítači ztratil…já tam tu ikonu nemám…“ a potřebuje pomoc, jsou v takovém počtu účastníků pro lektora dost náročné. Omezili jsme počet možných přihlášených na kurz a přidávali další a další termíny.

Cloud a sdílení informací

Rychle si osvojit způsoby online spolupráce a sdílení informací se pro učitele ze dne na den stalo přímo povinností, aby mohli komunikovat se svými žáky. U nás na kurzu si na cvičných cloudových účtech bez obav mohou vyzkoušet celou řadu cloudových aplikací. Spolu s lektorem si projdou možnosti nastavení a zabezpečení cloudového účtu.

Pedagogové často na kurz přicházeli s tím, že jediné, co zatím v praxi aktivně z jejich školního cloudového řešení využívali, je elektronická pošta. Společně s lektorem si vyzkoušeli práci s webovým uložištěm od uploadu souborů do uložiště, vytváření složek, mazání, kopírování a přesuny souborů až po sdílení souborů či odkazů s konkrétními uživateli s nastavením konkrétních práv přístupu. Ve webových aplikacích typu textový editor, tabulkový kalkulátor či prezentace si pak mají možnost zkusit online spolupráci v reálném čase.

Cloud DVPP kurz - tabulkový kalkulátor
Google tabulky a grafy

Online komunikace a virtuální učebna

A co dále si účastníci vyzkouší? Např. vytvoření události ve webovém kalendáři, odeslání pozvánky na událost, vytvoření nového kalendáře k projektu a nasdílení kalendáře vybraným kolegům v kurzu. Projdou si nastavení kontaktů a skupin kontaktů pro komunikaci. Vyzkouší si dostupné prostředky online komunikace včetně skupinového chatu. Ve zdatnějších skupinkách stihnou i práci v Bloggeru. V aplikaci k tomu určené si založí vlastní virtuální učebnu a do ní umístí učební materiály pro výuku svého předmětu, pozvou studenty (v tomto případě ostatní kolegy kurzu) do učebny. Vytvoří pro ně jednoduchý online test a sledují stav splnění úkolu studenty, nastaví si možnosti vyhodnocení testu atd.

Další nabízené DVPP kurzy

V naší současné nabídce najdete samozřejmě i celou řadu dalších akreditovaných kurzů, nejen z oblasti ICT, ale i z oblasti osobnostně sociálního rozvoje, projektového řízení atd.

Teď po posledním uvolnění opatření je vidět mírný pokles přihlášek – učitelé se částečně vrátili do svých škol a řeší maturity apod. Možnost přihlásit se na DVPP online kurzy mají od MŠMT povoleno zatím do 30. 6. 2020. Po tomto termínu opět Cloud DVPP kurzy ve Zlínském kraji, ale i v Olomouckém kraji, v klasické prezenční formě v klasické učebně – už pro Vás plánujeme termíny.

Aktuální naplánované termíny školení DVPP pro pedagogy a učitele můžete najít na stránce Termíny DVPP. Nebo se nám ozvěte na e-mail DVPP@poc-sluzba.cz s požadavkem na školení na míru ve vašich prostorách a vynasnažíme se vám jít vstříc.

Doufáme, že Vám tyto informace budou užitečné a těšíme se na setkání s Vámi na našich kurzech.

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
Cloud, DVPP, ICT, Online nástroje, Zlín

Archivy

DVPP on-line výuka až do 30. 6. 2020
Jaké bylo online vzdělávání DVPP kurzů

Další podobné články