Praktické používání Cloudu

Praktické používání Cloudu

Práce v cloudu se stává běžnou součástí života nás všech, i když si to nemusíme plně uvědomovat. Cloudová úložiště a aplikace s nimi spojené získáme koupí každého nového smartphonu, tabletu, notebooku nebo počítače.

Pracujete v cloudu?

Přesto si tuto skutečnost mnozí neuvědomují, a i když tyto technologie částečně a intuitivně využívají, nejsou si dostatečně vědomi jejich možností, jak správně služby nastavit a co vlastně přesně umožňují.

Aplikace v cloudu
Aplikace v cloudu

Znáte dobře prostředí cloudu?

Na našich DVPP kurzech pro učitele a pedagogy, spojených s aplikacemi v cloudu (jde především o aplikace Googlu a Microsoftu) zjišťujeme, že už pouhé nastavení a patřičné zabezpečení účtu většina uživatelů (pedagogů) nijak neřeší. Přitom problémy bezpečnosti osobních údajů, internetových profilů a dat je běžně zmiňován i v médiích, například v článku na idnes.

Také týmová spolupráce, sdílení informací a komunikace (v rámci školy/školky) je v prostředí cloudu výrazně snadnější. Zdaleka ne všichni pak využívají pro přípravu příspěvků a informací pro školní sociální sítě cloudové aplikace, které jsou k tomu velmi vhodné.

V dnešní době by měl učitel bez větších problémů zvládnout poslat test, zadání úkolů nebo podklady pro přípravu na hodinu do osobních mobilních zařízení svých žáků, případně do jejich školních účtů, pokud je mají zřízeny. Zamyslete se nad tím, zda tyto nástroje dokážete rozumně využít.

Pro koho je naše školení určeno?

Někteří se domnívají, že na naše IT školení patří ti, kteří se IT věnují a bez problému tyto technologie vyžívají. Rádi je na našich školeních uvidíme, neboť nikdo neví všechno (to zmínil v antice už Seneca svým známým výrokem „Vím, že nic nevím“ 🙂 ). Nicméně využívání moderních technologií se očekává od učitelů všech předmětů, neboť se jedná o nástroje umožňující rozvoj řady klíčových kompetencí u žáků a studentů.

Sdílet pracovní list, prezentaci, či vést jednoduchý blog se svojí třídou dnešní cloudové technologie bez větších problémů umožňují, a zapojit do těchto aktivit studenty mohou jak učitelé jazyků, zeměpisu, společenských věd, tak i informatiky.

Závěr

Pokud se chcete podrobněji seznámit s využitím standardních aplikací v cloudu pro komunikaci a sdílení informací, přihlaste se na naše akreditovaná školení DVPP zaměřené na prostředí cloudu.

Termíny školení ICT: Cloudové služby a komunikace v Google Apps

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Termíny školení ICT: Office 365 pro školy

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Pokud potřebujete podrobnější informace, pište na e-mail.

Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
Cloud, Digitální kompetence, DVPP, IT kurzy, Školení, Střední školy

Archivy

Nové školení – Tvorba webu pro školy
Budete se i Vy o prázdninách vzdělávat prostřednictvím kurzů DVPP?

Další podobné články