DVPP on-line výuka až do 30.6. 2020

DVPP on-line výuka až do 30. 6. 2020

Možná se k Vám informace již dostala – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) aktualizovalo své podmínky pro realizaci vzdělávacích programů DVPP (další vzdělávání pedagogických pracovníků) a povolilo možnost on-line výuky až do 30. 6. 2020. Takže pokud jste se „báli“, že po konci nouzového stavu v ČR a částečným návratem žáků do školních lavic, nebudete mít možnost se on-line vzdělávat, tak tomu tak není.

On-line výuka DVPP akreditovaných kurzů

Pojďme si připomenout základní podmínky, které umožňují absolvování učitelů DVPP akreditovaný kurz (např. pro Šablony II). První informace jsme vám již dali v našem článku – První online školení ICT po kontrole MŠMT. Nejdůležitější je časové rozložení kurzu, kdy místo jednoho školícího dne v prezenční formě výuky, je podmínka mít maximálně 2 x 90 min bloky za jeden den. Takže on-line výuka akreditovaných DVPP kurzů je rozložena do dvou dnů (většinou hned za sebou) a následujícím rozvrhem:

  • 09:00 – 10:30 – první výukový blok
  • 10:30 – 11:30 – přestávka (případné řešení zadaných úkolu)
  • 11:30 – 13:00 – druhý výukový blok

To není vše, protože chceme, aby výuka byla co nejefektivnější, tak v rámci přípravy na samotné školení se s účastníky školení spojí konkrétní lektor – nejpozději jeden den před školením – a provede „zkoušku“ – zda je vše vyhovující z pohledu na straně účastníků (učitelů/pedagogů) jako je například webkamera, dostačující rychlost internetu, atd. Vzhledem k prostředí, které pro on-line výku používáme a máme nainstalováno na našem serveru, doporučujeme používat prohlížeč Google Chrome. U ICT kurzů doporučujeme mít k dispozici externí monitor nebo další notebook, tablet apod. Jde nám o to, aby se tyto „technické“ věci vyřešili ještě před samotným školením, a poté aby již samotný kurz proběhl v pořádku.

Co říkají naši absolventi školení?

Během poslední doby se nám sešlo velké množství zpětné vazby na nejrůznější typy našich školení – tza což jsme velmi rádi – viz výběr z hodnocení školení od účastníků.

V posledních 14 dnech už to byl můj druhý webinář, jeden jsem měla ještě od jiné společnosti. Školení jako takové bylo velmi zajímavé a myslím, že i dobře připravené a velmi srozumitelné s přihlédnutím k úrovni zdatnosti začátečníků (pan školitel Ing. Jaromír Navrátil ochotně čekal a dal čas se zorientovat). Tento způsob mi vyhovuje, pokud nechci strávit spoustu času na cestě.

Lenka S. absolventka školení ICT: Office 365 pro školy

Tento kurz můžu zcela jistě doporučit. Ocení jej každý, kdo se pohybuje v prostředí Googlu v profesním i osobním životě. Kurz byl praktický a velmi přínosný. Lektor (Mgr. Zdeněk Komínek) byl trpělivý, informace předával systematicky a srozumitelně. Poznatky získané během tohoto kurzu již naplno využívám a už teď můžu říci, že mi usnadňují práci. Ještě jednou Vám děkuji!

Absolventka ze ZŠ Svítání kurzu ICT: Cloudové služby a komunikace v Google Apps

Na kurzu Excel – základní úpravy oceňuji zejména profesionální a klidný přístup lektorky (Ing. Monika Kochaníčková), která postupem krok za krokem rozptýlila hned na začátku obavy nejistých účastníků z tématu ICT. Doporučuji všem, kdo si chtějí zopakovat např. formátování tabulek a naučit se pracovat s různými typy grafů.

Šárka S. absolventka školení ICT: MS Excel I. – základní úpravy

Naučný webinář o digitálním marketingu. Nyní mám už pokročilé povědomí o SEO, PPC a dalších součástí týkající se digitálního marketingu. Pan Ing. Leopold Podmolík vše vysvětluje detailně a srozumitelně. Jakožto zástupce ředitele na soukromé škole musím říct, že si z tohoho webináře odnáším dost zajímavých poznatků, které se budou hodit jak pro správu webových stránek, tak např. propagačních aktivit. Děkuji.

Absolvent z ARTecon Praha kurzu ICT: Digitální marketing pro školy: blok I. – III.

Chtěla jsem Vám jen moc poděkovat za webinář. Byla jsem Vaším webinářem naprosto nadšená, opravdu moc se mi to líbilo. Nejlepší seminář jakého jsem se kdy účastnila. Jste vynikající lektorka (Ing. Lenka Podmolíková, MBA), máte úžasně připravené materiály, vše konkretizujete na konkrétních případech, aby to bylo pochopitelné pro každého. Jsem moc ráda, že díky koronaviru pořádáte webináře, neboť bych se asi nikdy na Váš seminář nedostala, protože předpokládám, že je pořádáte na Moravě. Ještě jednou velké díky.

Jana Ch. Mateřská škola Jablíčko Velké Přílepy, Praha-západ, absolventka kurzu Osobnostně sociální rozvoj – time management pro pedagogy

Chcete také stihnout on-line školení DVPP?

Pak máte možnost si do 30.06. 2020 vybrat z různých školení, které najdete na naší stránce s veřejnými termíny akreditovaných školení DVPP. Pokud byste ovšem chtěli školení pouze pro vaši školu/sborovnu, tak ani to není problém a můžete se nám ozvat na e-mail DVPP@poc-sluzba.cz a společně něco vymyslíme.

Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
Digitální kompetence, Digitální marketing, DVPP on-line, Google aps, Google Suite, Hodnocení, MS Excel, MS Office 365, Online nástroje, Online výuka, Reference

Archivy

On-line výuka Google Suite pro školy
Cloud DVPP kurzy nejen ve Zlínském kraji

Další podobné články