Tvorba webových stránek pro školy

Tvorba webových stránek pro školy

Potřebují znát učitelé základy kódování a principy tvorby webových stránek, pokud nejsou informatici a tyto předměty neučí?

Proč takové školení absolvovat

Asi si většinou odpovíte, že ne. Ale před patnácti lety se zdálo, že nepotřebují všichni znát práci s počítačem, a ještě nedávno si mnozí mysleli, že nebudou potřebovat umět pracovat s cloudovými aplikacemi (např. Google Suite nebo MS Office 365) a sociálními sítěmi. Orientace v oblasti informačních technologií je a bude potřeba a málokdo se bez všeobecného přehledu v této oblasti obejde.

Vytvořit vlastní web nebo blog dnes není obtížné. Umožňují to služby běžně dostupné na internetu a jsou součástí i školních sad aplikaci, jako je MS Office 365 nebo Google Suite (někdy také mluvíme o Google aplikacích).

Můžete správně namítnout, že pro tvorbu webových stránek nepotřebujete znát kódování, editory to udělají za Vás. V tom máte sice pravdu, ale pokud se informace nezobrazují podle Vašich představ, chcete udělat zajímavější nastavení vzhledu či využít specifické funkce, je občas potřeba udělat úpravy přímo v HTML kódu. To ovšem bez základních znalostí kódování nezvládnete.

Co se na kurzu Tvorba webových stránek dozvíte?

Tvorba webových stránek není programování, je to pouze kódování. Znát základní principy úpravy informací na internetu, umět upravit jejich vzhled, znát požadavky na moderní responzivní vzhled webu a porozumět práci s formuláři je užitečné jak pro učitele, tak i pro jejich žáky.

Na našem školení Tvorba webových stránek si vytvoříte jednoduchou webovou aplikace čistě v HTML s podporou CSS, podle časových dispozic si vyzkoušíte i práci s formuláři, případně princip práce s Javascriptem.

Aplikace bude obsahovat několik stránek, responzivní design, grafiku a info grafiku. Použijete nové kódy HTML5 a vlastnosti CSS3

Ukázka HTML a CSS z kurzu tvorba webu pro školy

Tady je krátka ukázka kódu HTML a CSS pravidel jakým směrem se může vydat tvorba v rámci DVPP kurzu – tvorba webu (HTML5+CSS3). Je to ukázka z progresu kurzu, takže ještě nejsou řešeny otázky například jeko mobilní menu, responzivita to všechno se řeší až v dalších krocích.

K čemu Vám nabyté znalosti budou?

Budete se podstatně lépe orientovat v tvorbě online dokumentů. Základní znalosti kódování Vám usnadní používání různých webových šablon a práci v redakčním systému Vaší školy.

Pokud máte seznámit své žáky se základy kódování, což je první krok k budoucímu programování, určitě se Vám znalosti nabyté na našem školení budou hodit.

Bližší informace o obsahu kurzu naleznete na našich stránkách ICT kurzů.

Termíny DVPP kurzu Tvorba webových stránek pro školy

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Akreditace, Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
Akreditovaný kurz, IT kurzy, Tvorba webu

Archivy

Prezenční, distanční nebo kombinovaná výuka?
DVPP kurzy opět on-line (webináře)

Další podobné články