Práce s fotografií a grafikou pro učitele ZŠ a SŠ

Práce s fotografií a grafikou pro učitele ZŠ a SŠ

V rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníkůDVPP – jsme realizovali několik školení na téma práce s fotografií a grafikou pro učitele ZŠ a SŠ a to jako jednodenní školení.

Jaké je zaměření školení – Práce s fotografií a grafikou

U našich otevřených kurzů, včetně těch orientovaných na fotografii a grafiku, se držíme zveřejněné náplně. Náročnost přizpůsobujeme přihlášeným uchazečům a případě zájmu ji rozšiřujeme do hloubky.

Pokud vedeme školení přímo ve škole (pro pedagogy dané školy), upravujeme použití grafických editorů dle dojednaných požadavků ze strany školy. Soustředíme se na témata, která Vás zajímají. Kromě standardních editorů pro fotografii a grafiku, jako jsou Zoner Photo Studio či Photoshop elements, školíme i na volně dostupných editorech jako je GIMP nebo Inscape. Pokud Vám jde jen o jednoduché základní úpravy, seznámíme Vás s editory, které jsou on-line nebo jsou součástí Windows.

Práce s fotografií a grafikou
Práce s fotografií a grafikou

Co se na školení naučíte?

Dovíte se, jak zpracovat obrázek, aby byl vhodný pro tisk nebo pro Web, jak provést standardní úpravy jako ořez, úpravu velikosti, odkud obrázky získat a na co si dát pozor z hlediska autorských práv.

Dle zvoleného grafického editoru si vyzkoušíte práci ve vrstvách, což Vám umožní vytvořit zajímavou koláž nebo si rychle sestavit z obrázků projekci či film. To se určitě hodí při publikování Vašich zážitků či výukových materiálů na webu nebo Cloudu školy.

Jaká je náročnost a obsah

Připravili jsme pro Vás výukové úkoly i příklady, na kterých si všechny činnosti vyzkoušíte. Můžete si je také ponechat a využít je při vlastní výuce, případně jako vodítko při zpracování Vašich obrázků po nějaké době. Většina těchto kurzů nebyla organizována pro ty, kteří grafiku běžně vyučují. Cestu k nám si našli i ti, kteří se to potřebují naučit nebo se chtějí zdokonalit v běžných úpravách fotografií.

Potřebujete občas rychle a efektivně přizpůsobit obrázek svým záměrům?

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Najděte si vhodný kurz nebo nás kontaktujte na e-mailu. Podrobnější popis obsahové náplně najdete na této stránce. Využijte možnosti zlepšit si své dovednosti v oblasti práce s obrázky, která je velmi populární i na sociálních sítích.

Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
DVPP, GIMP, Grafika, Inscape, photography, Photoshop, Šablony pro MŠ, Šablony pro SŠ, Šablony pro VOŠ, Šablony pro ZŠ, Střední školy, Zoner Photo Studio

Archivy

Digitální gramotnost ve vzdělávání
Akreditované kurzy: nová témata i termíny 2019

Další podobné články