On-line výuka tvorby WordPress webu

On-line výuka tvorby WordPress webu

Během koronavirové krize, kdy školy poskytovaly pouze distanční výuku, jsme uskutečnili několik on-line kurzů Tvorba webu pomocí CMS WordPress, jež jsou součástí naší nabídky akreditovaných kurzů připravených speciálně pro oblast dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. On-line kurz je rozčleněný do tří na sebe navazující části: blok I, blok II a blok III. Ideálním způsobem je postupné absolvování těchto bloků, i když to není podmínkou.

Obsahem bloku I je po seznámení s potřebnými pojmy především zprovoznění WordPress webu na lokálním počítači účastníka kurzu. Ten je tedy schopný na svém počítači vytvořit základ určitého webu a nastavovat jeho základní parametry. Příklad webu vytvořeného v kurzu ukazuje obrázek.

Snímek webu Úterní události
Snímek domovské stránky webu vytvořeného v kurzu

V bloku II se už nepracuje na lokálním počítači, ale na vhodném freehostingu. Účastníci si projdou proces registrace, instalace WordPressu a nastavení vytvořeného webu. Vytvoří si tak svůj skutečný web, který pak mohou dotvářet a používat i po skončení kurzu. Jako příklad si můžete prohlédnout web o WordPressu.

Blok III je zaměřený na SEO webu (neboli optimalizaci webových stránek za účelem lepší pozici ve vyhledávačích) a další prohlubování znalostí a schopností účastníků. Ti zde pod vedením lektora tvoří pokročilejší web o cyklotrasách. Dodržují přitom všechna SEO doporučení, použijí několik pluginů pro zlepšení SEO webu, pro zkvalitnění práce s obrázky, pro zrychlení načítání webu aj. Vyzkouší si také, jak pomocí CSS upravit vzhled některé části webu.

Proč WordPress ve škole?

Ilustrace úspěšně zvládnutých školních úkolů
Naučit se stavět web ve WordPressu není obtížné

Na mnoha školách je tvorba webu určitým způsobem začleněna do praktické výuky žáků. Jde o obor, který v celé své šířce od orientaci v potřebných pojmech přes zvládnutí programovacích jazyků HTML, CSS a PHP až po používání CMS systémů a frameworků nelze ani v základech během výuky zvládnout. Je nutné se soustředit jen na jeho část.

Rozhodnutí učit tvorbu webu pomocí CMS WordPress podle mě umožní u žáků největší výukový progres. Během několika hodin budou žáci schopni sami vytvořit jednoduchý funkční web.

Další okolností, která podněcuje zájem učitelů o WordPress, je potřeba doplňování nových příspěvků do školního webu postaveného na WordPressu. Účastníci si to během kurzu vyzkouší na několika různých cvičeních a nemají pak už problém příspěvky tvořit sami.

Hodnocení našeho kurzu účastníky

Absolvoval jsem kompletní on-line kurz Tvorba webu pomocí CMS WordPress a byl jsem velmi spokojený. Kurzy na sebe systematicky navazovaly, lektor byl odborník, který velmi srozumitelně a ochotně vysvětlil veškeré dotazy a jako začátečník ve WordPressu jsem uvítal vysvětlení od úplných základů.

Martin H.

Hodnotím Váš kurz jako velmi kvalitní, lektor měl vše dobře připravené a je ve WordPressu zdatný. Kurz obsahoval vyvážený poměr teorie a praktických úkolů.

Vojtěch Z.

Velmi dobře připravené materiály i struktura školení, oceňuji jednoduché sdílení zadání i potřebných souborů, práci v prostředí. Tempo přiměřené, lektor se vracel k účastníkům, kteří měli nějaký problém. V průběhu padlo plno dotazů, které byly zodpovězeny. Děkuji za perfektní seznámení s tvorbou webových stránek v programu WordPress a vším, co k tomu patří.

Markéta S.

Pro mě osobně byl kurz velmi věcný a praktický. Lektor dobře uzpůsobil výklad účastníkům.

Zdenek M.

Další termíny školení Tvorba webu pomocí CMS WordPress

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
CMS WordPress, DVPP, On-line výuka, Tvorba webu, Webové stránky, wordpress

Archivy

DVPP on-line až do 30.6.2021
Základy programování v jazyce Python

Další podobné články