EXCEL pro DVPP

EXCEL pro DVPP

V šablonách pro DVPP je možné najít témata, která se mohou hodit jak při výuce žáků, tak i při praktických činnostech ve školách.

Excel-formulář
Excel -formulář

Pokud tedy potřebujete, aby ve Vašem předmětu nebo při výuce žáci sestavili tabulky, případně grafy a nejste si úplně jisti všemi možnostmi tabulkového kalkulátoru, přijďte na náš kurz. Pokud pracujete s výkazy, se seznamy, zasíláte tyto tabulky nadřízeným nebo kolegům, věnujte tomuto článku pozornost. Možná exportujete data z IS Vaší školy do tabulek. Zpracování datových tabulek má svá specifika, kterým je dobré rozumět. V tom Vám pomohou školení MS Excel pro DVPP.

Jak je výuka rozčleněna

Excel - fyzika
Excel – měření

V naší nabídce je široká škála kurzů, orientovaných na zpracování dat a tabulek. Vybere si i začátečník, který si potřebuje procvičit a prohloubit zpracování jednoduchých tabulek s minimem výpočtů. Jednoduché tabulky v cloudech si vyzkoušíte v kurzech zaměřených na on-line služby.

Pro pokročilejší jsme rozdělili výuku do třech bloků po 8 hodinách. Témata se minimálně překrývají, takže je možné absolvovat jeden, ale i všechny tři bloky.

Co se v jednotlivých blocích pro pokročilé dovíte?

Blok I. Úpravy a výpočty.

Pochopíte, jak využít vlastních formátů, podmíněného formátování s vlastními pravidly. Zaměříme se především na pokročilé vlastnosti agregačních funkcí s podmíněnými výpočty. Úprava vzhledu a výpočtů v kombinaci s logickými podmínkami vede k vytváření přehledných a praktických tabulek. Ukážeme si i matematické, statistické a funkce pro datum a čas, propojení dat mezi listy při tvorbě výkazů.

Blok II. Pokročilé funkce, grafy a datové tabulky

Tento blok je zaměřen na zpracování rozsáhlejších tabulek s daty často získaným z IS školy. Naučíte se pracovat s filtry, řazením, používat vhodné databázové funkce a souhrny. Zaměříme se na textové funkce vhodné pro úpravu dat. Naučíme se vyhledávat informace v rozsáhlejších datech pomocí vyhledávacích funkcí. Budeme se věnovat kombinovaným a speciálním grafům.

Blok III. Pokročilé funkce, propojení sešitů, analýza dat a makra.

Tento blok je zaměřen na ověření pokročilých znalostí práce s MS Excelem. Budeme se věnovat složitějším a vnořeným funkcím. Seznámíte se s formulářovými prvky a makry, zamykáním buněk. Vytvoříme si formuláře v MS Excelu. Vyzkoušíte si svoje dovednosti na pokročilých testech.

Podrobnou osnovu najdete na tomto místě.

Přihlaste se na ten den, který je tematicky zaměřen na Vaše potřeby. Kontakt na administraci DVPP.

Termíny ICT školení pro pedagogy

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
DVPP, Excel, ICT, Microsoft, MS Excel, MS Office, Šablony pro SŠ, vzdělávání pedagogických pracovníků SŠ a VOŠ v oblasti ICT

Archivy

Více jak 100 absolventů DVPP kurzu „Polytechnické vzdělávání“
3 důvody pro využití projektové výuky i ve Vaší škole

Další podobné články