CV - Vite co znamena zkratka OSR - osobnostne socialni rozvoj DVPP

Víte, co znamená zkratka „OSR“?

Jsme národ „zkratek“ – ostatně o tom už kdysi dávno zpíval i Ivan Mládek – Zkratky (pokud neznáte, můžete si ji přehrát). Takže zkratka „OSR“ znamená Osobnostně sociální rozvoj. To jsem vám asi moc nepomohla, že? Takže jinak – protože jsme na webu, kde si můžete najít nejrůznější typy kurzů pro pedagogy, pak se dá odvodit, že se jedná o oblast vzdělávání zaměřenou na všechny pracovníky ve školství. Pod tímto označením najdete u nás kurzy zaměřené na komunikaci, typologii, asertivitu, prokrastinaci, time management, mindfulness,

Proč si vybrat kurzy Osobnostně sociálního rozvoje?

Tyto kurzy slouží nejen k tomu, abyste je využili pro výuku, pro práci se žáky nebo studenty, ale mohou vám pomoci také v soukromém životě. Potřebujete, abyste se s lidmi ve svém okolí lépe dorozumněli? Pak se přihlaste na kurz Komunikační dovednosti v praxi pedagoga nebo Asertivní komunikace pedagoga, případně na kurz Komunikační typologie pro pedagogy. Máte problém s tím, že nestíháte a neustále jen něco „hasíte“? Pak je pro vás určen kurz Time management pro pedagogy. Máte problém s dokončováním úkolů nebo činností, nechce se vám některé věci dělat? Zkuste zjistit jak na to na kurzu Jak překonat prokrastinaci. Máte toho občas až nad hlavu, máte pocit, že jste stále ve stresu a vaše pozornost jde dolů? Ideálním kurzem je Mindfulness – metoda snižování stresu a zlepšování pozornosti pro pedagogy.

Co v rámci kurzů používáme?

U všech uvedených kurzů nabízíme různé pohledy na danou problematku a několik metod a tipů, jak problematiku řešit. Je pak jen na Vás, co si z toho vyberete a upravíte pro sebe, Každý z nás je jiný a každému vyhovuje něco jiného – klidně si z více metod vyberte to, co je Vám nejbližší. Ke své práci často používám myšlenkové mapy a úplně mi nevyhovuje dodržování striktního doporučeného postupu a tak jsem si vytvořila pro sebe svoji vlastní variantu. Mimochodem i pro dospěláky doporučuji publikaci Myšlenkové mapy pro děti (Tony Buzan) – přijde mi to jednodušší a přehlednější a navíc je možné s touto technikou seznámit i děti. Myšlenkové mapy jsou vhodné nejen např. pro plánování, ale také pro učení se. Stejně tak moji oblíbenou techniku POMODORO můžeme použít jak v „boji“ proti prokrastinaci, tak pro plánování času, ale i jako techniku pro učení se. A takto bychom mohli pokračovat dále.

V rámci kurzu Mindfulnes máte možnost si vyzkoušet dechová cvičení a relaxaci sami na sobě. Používáme jak nahrávky s mluveným slovem, tak jen s relaxační hudbou. Na závěr kurzu si můžete vyzkoušet i Jacobsonovu progresivní svalovou relaxaci (cca 10 minut), kterou můžete využít i při práci s dětmi nebo sami pro sebe. Nahrávku, která je určena pro využití zdarma, si můžete stáhnout z našeho cloude.

Většina z nás je v posledních měsících pod vlivem stresu a na toto téma jsme opakovaně narazili i na jiných školeních OSR. Připravili jsme proto nový kurz Osobnostně sociální rozvoj, stres, spánek, cirkadiánní rytmy, kde se podrobněji zabýváme příčinami a důsledky stresu a to jak eustresu, tak distresu. Současně se zaměřujeme také na předcházení stresu a na zvládání stresových situací.

Pro koho jsou kurzy Osobnostního rozvoje určeny?

Jak už bylo zmíněno výše, jsou určeny jak pro pedagogické pracovníky z MŠ, ZŠ, SŠ a VOŠ, ale také pro pracovníky Středisek volného času atd. Zúčastnit se může skutečně kdokoliv.

Jak kurzy probíhají?

V současné době realizujeme kurzy převážně on-line, nicméně po dohodě je možné se domluvit i na prezenční výuce. Výhodou on-line školení je, že k tomu potřebujete jen jakékoliv zařízení typu počítač, notebook, tablet nebo chytrý telefon a připojení k internetu – a hlavně nemusíte nikam jezdit. Metody a výukové prostředky, které i při on-line výuce používáme, jsou interaktivní a pokud se chcete zapojit, je to jen na vás. Výukové materiály včetně cvičení, testů a pracovních listů zasíláme účastníkům před zahájením školení, takže máte možnost si vše stáhnout předem. Většina pracovních materiálů je v podobě formulářů, takže je nemusíte tisknout (šetříme naše lesy) a můžete je vyplňovat přímo na počítači. Využíváme i nástroje typu Mentimeter a slido – a to jak v on-line výuce, tak i v rámci prezečních kurzů.

Další výhodou on-line školení je, že máte k dispozici i samotný záznam webináře a to po dobu 14 dnů od přihlášení se na náš e-learningový portál.

Záznam je přístupný pouze pro účastníky konkrétního školení.

Záznam sebináře

Co říkají účastníci našich kurzů?

Určitě se na našich kurzech nebudete nudit – máte možnost se do jednotlivých aktivit zapojit podle vašich možností a zájmu – vše je jen na Vás!

Děkujeme za seminář – podnětný, osobně  i profesně užitečný a časově skvěle organizovaný = bez časového stresu 🙂

E. V. + M.M, ZŠ a MŠ

Jak se můžete přihlásit?

Jednoduše – vyberte si kurz z vypsaných termínů – na našem webu v sekci Termíny kurzů DVPP nebo se podívejte na obsahy jednotlivých kurzů v  sekci Akreditované kurzy. Pokud vám vypsané termíny nevyhovují, nebo chcete kurz jen pro sebe, pro Vaši školu, pak nám stačí napsat na DVPP@poc-sluzba.cz a domluvíme se.

Nejbližší termíny OSR kurzů

Omlouváme se, ale nyní nemáme zde žádné termíny. Zkuste to později.
Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
Akreditovaný kurz, DVPP, DVPP on-line, Komunikace, Mindfulness, Osobnostně sociální rozvoj, Prokrastinace, Šablony pro SŠ, Šablony pro VOŠ, Šablony pro ZŠ, SoftSkills, , Time management

Archivy

Ohlasy na školení OZOBOT
Tvorba webových aplikací

Další podobné články