Nový kurz: CMS WordPress – tvorba příspěvků na web 2022

Nový kurz: CMS WordPress – tvorba příspěvků na web

V naší nabídce je nový kurz určený všem, kteří budou tvořit příspěvky na svém webu vytvořeném v CMS WordPress. Nejedná se o tvorbu webových stránek, ale o tvorbu nových článků na stávajícím webu. Kurz CMS WordPress – tvorba příspěvků na web tedy není určený zájemcům, kteří by se chtěli zdokonalit ve stavbě webu v systému WordPress. Kurz je naopak na míru sestavený pro ty, kteří nejsou žádnými odborníky, kteří ale chtějí na webu vytvářet nové příspěvky.

Školní WordPress weby zpravidla vytváří odborníci z řad profesionálů, jen výjimečně jsou dílem nadšeného školního zaměstnance. V každém případě však platí, že pokud zůstane naplňování aktuálního obsahu webu na bedrech jejich tvůrců, není reálné, aby to zvládali v plném rozsahu. WordPress přitom umožňuje přispívat komukoli, kdo zvládá běžnou počítačovou obsluhu. Jen je třeba, aby se mohl přihlásit do svého uživatelského účtu na webu, a aby zde uměl nové články tvořit.

Vstupní požadavky pro účastníky kurzu

Tvůrce příspěvků na WordPress webu potřebuje mít jen běžné počítačové dovednosti. Pomineme-li schopnost sepsat smysluplný článek, pak sem patří základní orientace v IT pojmech a běžná uživatelská úroveň práce v textovém editoru (např. MS Word). Užitečné je také alespoň základní povědomí o digitální fotografii. Toto vše pak ještě vyžaduje doplnění o práci v prostředí systému WordPress, což je právě obsahem našeho kurzu.

Co se v kurzu naučíte?

Kurz je rozdělen do dvou osmihodinových bloků. V jejich obsahu jsou stěžejní dvě oblasti, a to orientace v nabídce systému WordPress a používání blokového editoru Gutenberg pro tvorbu příspěvků. Jsou rozprostřené do obou bloků, kde se postupně vysvětlují a procvičují.

Tzv. nástěnka prostředí systému WordPress
Tzv. nástěnka prostředí systému WordPress

Během kurzu se jeho účastníci kromě už dvou zmíněných stěžejních témat setkají ještě s několika dalšími. Všechna si můžete sami prostudovat, připomeňme zde jen některá z nich.

  • Dodržování SEO postupů při tvorbě textového obsahu a vkládání obrázků.
  • Třídění příspěvků pomocí kategorií a štítků.
  • Možnosti úprav fotografií v Knihovně médií systému WordPress.
  • Doporučené postupy při přípravě fotografií.
  • Ad.

Pro Vás, budoucí účastníky kurzu, máme připravené WordPress weby, kde budete požadované činnosti prakticky provádět. Během cvičení v editoru Gutenberg získáte nejenom dovednosti se všemi běžnými typy obsahu jako jsou nadpisy, texty, seznamy, obrázky, galerie obrázků, tabulka nebo video, ale také s dalšími bloky a postupy obohacujícími design příspěvku.

Prostředí editoru Gutenberg
Prostředí editoru Gutenberg

Jak vypadají výsledky takových prací? Podívejte se například na články Výbuch Challengeru, Z Hodonína nebo Webhosting pro WordPress. Po absolvování obou bloků kurzu budete umět tvořit WordPress příspěvky s různým typem obsahu, designu a rozvržení a dodržovat přitom doporučené SEO principy.

Termíny školení

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
CMS WordPress, DVPP, Šablony pro MŠ, Šablony pro SŠ, Šablony pro VOŠ, Šablony pro ZŠ, Tvorba webu, Webové články

Archivy

Opět jsou povoleny on-line kurzy ze Šablon
Ohlasy na školení OZOBOT

Další podobné články