Opět jsou povoleny on-line kurzy ze Šablon

Opět jsou povoleny on-line kurzy ze Šablon

V pátek 5.11.2021 nás MŠMT ČR informovalo o tom, že je opět povoleno on-line vzdělávání pedagogických pracovníků u kurzů, které jsou akreditované pro Šablony II, které jsou standardně realizované v prezenční formě. Opět se tak dostáváme do „stejné“ situace jako jsme byli minulý rok a který trval do 30.6.2021 letošního roku.

Na stránkách MŠMT ČR můžete najít tuto informaci na uvedeném odkazu: (Aktualizováno) Opatření k možnosti změny prezenční formy programů akreditovaných v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Shrnutí, co nyní platí

Jako učitel/pedadog se můžete přihlásit na školení hrazené prostřednictvím Šablon, i když bude v on-line formě. Tzn. všechny naše akreditované kurzy pro Šablony DVPP v prezenční formě je nyní možné absolvovat on-line – v podobě synchronního webináře. Prosím neplést si tato školení s kurzy DVPP – webináři, což jsou také naše akreditované kurzy, které jsou však přímo akreditované jako on-line webináře, ale není možné je proplatit z prostředků Šablony II.

On-line výuka akreditovaných DVPP kurzů je nastavena tak, abychom zvládli výuku během jednoho dne a to následujícím rozvrhem:

 • 08:00 – 9:30 – první výukový blok
 • 9:30 – 10:00 – přestávka
 • 10:00 – 11:30 – druhý výukový blok
 • 11:30 – 12:00 – přestávka
 • 12:00 – 13:30 – třetí výukový blok
 • 13:30 – 14:00 – přestávka
 • 14:00 – 15:30 – čtvrtý výukový blok

U časového rozvrhu se řídíme podmínky MŠMT viz jejich článek – Podmínky akreditace programů realizovaných formou webináře nebo videokonference, kde je pravidlo max 90 min výukový blok a minimálně 30 min přestávka.

Další je podmínkou nahrávání záznamu z on-line výuky, takže zde máte v podstatě výhodu o proti prezenční výuce, že celá on-line výuka je nahrána a poté je záznam umístěn na náš e-learning, kde budou mít přístup k danému záznamu pouze účastníci konkrétního školení, takže si tak můžete obsah školení připomenout i několik dnů po skončení školení.

Naše doporučení k on-line výuce

S největší pravděpodobností po více jak roce doporučení asi znáte, nicméně je dobré si je připomenout:

 • dobrý internet – alespoň 10 Mbps download a 10 Mbps upload (můžete si změřit například zde SpeedTest.Net)
 • videokameru na notebooku nebo připojenou k PC
 • nainstalovaný Zoom – viz náš článek Jak se připravit na naší on-line výuku pomocí Zoomu?
 • pro ICT kurzy doporučujeme mít ještě druhý (externí) monitor nebo další zařízení typu chytrý mobil, tablet apod. – je to pro lepší zážitek ze školení, kde na jednom monitoru můžete sledovat výklad a práci lektora a na počítači/notebooku můžete pracovat Vy sami.

Kde najdete naše termíny DVPP

Všechny naše aktuální termíny DVPP najdete na stránce Termíny kurzů DVPP. Pokud by vám nevyhoval vypsaný termín školení a chtěli byste proškolit více pedagogů z vaší školy, tak není problém nám napsat na e-mail dvpp@poc-sluzba.cz a najdeteme vám termín školení DVPP na míru.

Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
Akreditovaný kurz, DVPP, DVPP on-line, E-learning, On-line výuka, Online výuka, Šablony pro SŠ, Šablony pro VOŠ

Archivy

Úprava fotografií – bezplatné aplikace
Nový kurz: CMS WordPress – tvorba příspěvků na web

Další podobné články