DVPP - nejčastější kurzy a školení pro MŠ - robotika

Nejčastější kurzy pro MŠ – robotika

V únoru MŠMT prodloužilo možnost on-line formy výuky u akreditovaných DVPP kurzů až do 30. 06. 2022. Podrobnosti naleznete v článku On-line výuka ze Šablon DVPP opět prodloužena. V nabídce našich DVPP kurzů objevíte samozřejmě celou řadu kurzů osobnostně sociálního a profesního rozvoje, tak i kurzy pro pedagogy MŠ zaměřené na IT a robotiku. A protože je zavádění robotiky do výuky MŠ a ZŠ v posledních měsících stále aktuální téma, změříme se v dnešním článku právě na robotický kurz určený pro tuto cílovou skupinu.

Rozvoji profesních kompetencí učitelů MŠ v oblasti digitální gramotnosti a robotiky jsme loni věnovali článek Využití robotických hraček ve výuce MŠ, kde jsme zmínili i náš kurz  Rozvoj informatického myšlení s využitím robotických hraček. Kurz byl původně plánován jen pro prezenční výuku díky svému praktickému obsahu se spoustou ukázek práce s robotickými hračkami. V posledních dvou covidových letech probíhá ale převážně v online formě. S použitím další kamery zprostředkováváme účastníkům kurzu živé záběry na připravený pracovní prostor robotické hračky a předvádíme ukázky praktických úloh.

Ideální je samozřejmě situace, kdy účastníci kurzu mají robotickou hračku už ve své škole zakoupenou a mohou si tak úlohy předváděné online zkoušet zároveň s námi. Naštěstí k předváděným robotickým hračkách máme dnes možnost využít i simulátory, takže o praktickou zkušenost práce s robotem nepřijdou ani ti, kteří díky online formě výuky nemají možnost mít fyzicky robota před sebou.

Roboticke hracky MS
Kurzy pro MŠ – robotické hračky

Programovatelné robotické hračky pro kurzy MŠ

Edukační robotiku v současnosti využívají nejen základní, střední a vysoké školy, ale pomalu ale jistě se s ní v posledních letech stále častěji setkáme i v mateřské škole. Robotická hračka zde plní funkci nástroje, který rozvíjejí představivost, technické myšlení a tvořivost. Zároveň nabízí učení spojené s hrou, která je dětem v tomto věku nejbližší. Robotické hračky podporují týmovou spolupráci, schopnost plánování a zkoušení nových postupů.

Programovatelná robotická včelka Bee-Bot je jednou z těchto hraček, kterou na našem kurzu prezentujeme. Tato hračka přináší pomoc při rozvíjení logických a matematických dovedností a je vhodná pro rozvoj orientace v prostoru. Je určena pro děti od nejmladšího věku až po ten školní.

Více se dozvíte na našem kurzu.

Termíny školení Rozvoj informatického myšlení s využitím robotických hraček

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Termíny školení ICT: Ozobot ve výuce

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ
Akreditovaný kurz, Bee-bot, DVPP on-line, ICT, Robotika, Šablony pro MŠ, Šablony pro ZŠ

Archivy

Tvorba webových stránek pro školy
Hybridní výuka s aplikacemi Google

Další podobné články