DVPP - ICT - MS PowerPoint - pokročilé úpravy - učitelé

ICT: MS PowerPoint – pokročilé úpravy

Používáte program PowerPoint pro přípravu na svou výuku? Vytváříte prezentace, které zaujmou vaše žáky? Opravdu ovládáte PowerPoint levou zadní? Přijďte se inspirovat a zdokonalte si své prezentace. V nabídce našich DVPP kurzů objevíte kurz ICT: MS PowerPoint II. – pokročilé úpravy, který vám s tím pomůže.

Začněte aktivně využívat barevných schémat a animací objektů. Navrhněte si vlastní vzhled předlohy snímků a podkladů. Propojte své prezentace s obsahy dokumentů Wordu nebo se sešity a grafy Excelu. Přidejte zvuk a video do svých snímků. Vyzkoušejte některý z našich tipů pro zjednodušení práce.

Designer v programu MS PowerPoint

V programu MS PowerPoint si s námi vyzkoušíte nástroj Designer. Nástroj vám pomůže na základě obsahu na snímcích navrhnout profesionální design vaší prezentace.  Designer vylepšuje snímky tím, že automaticky generuje návrhy designu v podokně vpravo, ze kterých si uživatel může vybrat. Při vytváření obsahu na snímku se Designer na pozadí snaží najít pro tento obsah profesionálně navržené rozložení.

MS PowerPoint - designer
MS PowerPoint – nástroj Designer

Designer na snímku rozpozná obrázky, grafy nebo tabulky a zobrazí několik návrhů, jak je uspořádat, aby rozložení bylo kompaktní a působivé. Tento nástroj je k dispozici jenom u předplatného Office 365.

3D modely

V současné době je použití 3D modelů ve výuce stále oblíbenější. Program PowerPoint umožňuje vkládání 3D modelů přímo do prezentací. Po vložení 3D obrázků s nimi můžete dělat spoustu zajímavých věcí, například modely otáčet v rozsahu 360 stupňů, naklánět nahoru a dolů, abychom ukázali konkrétní detail daného objektu. Pomocí přechodu morfingu vykouzlit originální efekty otáčení objektu během režimu promítání prezentace.

MS PowerPoint - 3D model
MS PowerPoint – 3D modely
Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
DVPP, ICT, MS Office 365, PowerPoint, Šablony pro SŠ, Šablony pro VOŠ, Šablony pro ZŠ

Archivy

Studium MBA i pro vedoucí pracovníky ve školství
Jak využít mobil pro úpravu fotek a tvorbu videí?

Další podobné články