Digitální učitel - školení DVPP

Digitální učitel

Spousta profesí včetně učitelů a žáků si musela velmi rychle osvojit spoustu digitálních kompetencí v souvislosti s prací na dálku. Vše se dělo občas intuitivně a nárazově. Nyní už jsou k dispozici ve většině škol cloudové platformy a účty, umožňující využívat moderní software a techniku pro výuku. Naše školení Digitální učitel Vám ukáže některé ze zajímavých možností, jak toto využít.

Co by měl zvládnout digitální učitel?

  • Umí dobře používat a řídit výuku jak ve třídě, tak případně na dálku ze školy i z domova.
  • Má přehled o aplikacích pro vzdálenou výuku, které mohou mít žáci a rodiče k dispozici a zná jejich možnosti.
  • Bez problémů vytváří materiály v podobě zajímavých prezentací a převádí je do digitálních a video formátů.
  • Publikuje zdroje do potřebných cloudových systémů vhodných pro promítání a zná jejich úskalí a výhody. Jedná se třeba o YouTube, Vimeo nebo Stream.

V prostředí cloudu naleznete také řadu možností, které Vám umožní používat na dálku běžné tabule. Můžete tak převést i frontální výuku do digitálního prostředí. Víte, jaké je k tomu vhodné technické vybavení?

Při vyhledávání materiálů je potřeba respektovat autorská práva, kde tedy materiály hledat a jak je používat?

Digitální učitel

Naše školení probíhá ONLINE!

Jen to, že je školení vedeno on-line Vám umožní doplnit si návyky pro vzdálenou výuku. Vyzkoušíte si práci s chatem, bílou tabulí a ve skupinách přímo v konferenčním prostředí. Potom použijeme i některé dostupné aplikace, jako Fotky nebo |PowerPoint k sestavení prezentace a videa pro výuku. Ukážeme si, jak zaznamenat obrazovku. Sestavíte jednoduše video, nastavíte si telefon jako další kameru ve videokonferenci. Dozvíte se i další zajímavé možnosti využití programů a IT.

Nejste si jisti v používání digitálních technologií při výuce? Přihlaste se na naše školení Digitální učitel. Můžete si vybrat i jiný z našich IT kurzů. Naše školení vedou lektoři s bohatými zkušenostmi z IT oborů.

Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
Akreditovaný kurz, DVPP, DVPP on-line, Šablony pro SŠ, Šablony pro VOŠ, Šablony pro ZŠ

Archivy

Jak využít mobil pro úpravu fotek a tvorbu videí?
Titul MBA prostřednictvím DVPP

Další podobné články