DVPP sablony - na co byste si meli dat pozor

Kurz hrazený z „Šablon“: na co byste si měli dát pozor

Absolvovali jste někde kurz hrazený z „Šablon“, ale nebyl Vám pro jejich čerpání uznán? To je problém, se kterým se nám svěřila již řada škol, když následně hledala u nás řešení absolvováním dalšího vzdělávacího programu. Pokud si myslíte, že jste to museli přece „poznat“, pak Vás ubezpečíme, nemuselijen jste se v tom zkrátka neorientovali. A, bohužel, do stejné situace se můžete dostat také Vy, pokud nebudete vědět, na co si dát při výběru akreditovaného kurzu DVPP pozor. My Vám však nyní poradíme, jak se obdobným nepříjemnostem jednoduše vyhnout.

Základem je fakt, že víte, na co konkrétně prostředky můžete čerpat (dáno tím, jaké vzdělávací aktivity si Vaše škola v šablonách vybrala). Dále budeme předpokládat, že jste si našli, dle Vašeho názoru, vhodný kurz, který tyto podmínky splňuje. Ale POZOR, v tuto chvíli byste si měli ověřit, že kurz je vhodný právě pro Vás a Vaši cílovou skupinu.

Podmínky akreditace pro kurz hrazený z „Šablon“

Abyste aktivitu mohli z prostředků šablon financovat, musí kurz splňovat, mimo jiné, i současně několik podmínek, mezi které patří tyto:

  1. Kurz musí být akreditovaný v systému DVPP.
  2. Akreditace musí být určena pro Vaši cílovou skupinu (např. učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé SŠ, pedagogové volného času apod.).
  3. Obsah akreditace, tj. „Oblast akce“, musí odpovídat aktivitě a její variantě, kterou máte v „Šablonách“ (např. výpočetní technika a informatika pro kurzy v oblasti ICT).
  4. Hodinová dotace akreditace musí odpovídat požadavkům (nesmí být nižší, než Vy požadujete).

Kde získat relevantní informace o konkrétní akreditaci DVPP?

Pokud si myslíte, že nejste schopni tyto informace získat, pak Vám můžeme pomoci. Nemusíte se ptát vzdělavatele, ověřte si vše sami a budete mít jistotu, že nedojde např. k mylnému pochopení. A ještě jedna dobrá zpráva, udělat to můžete kdykoliv a kdekoliv, kde máte k dispozici počítat s připojením na internet, jelikož informace týkající se akreditací jsou přístupné a zveřejňuje je na svých stránkách Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Na stránkách MŠMT si na stránce Databáze akcí DVPP vyberte odkaz pro otevření databáze akreditací

Zde stačí vyplnit číslo akreditace do kolonky „Čísla jednacího osvědčení“ (jedná se o číslo jednací dané akreditace) a následně kliknout na pole Zobrazit seznam akcí. Pokud neznáte číslo akreditace, pak např. můžete do pole „Název organizace“ uvést název poskytovatele vzdělávání, popř. do pole V názvu vzdělávací akce je obsaženo“ zadat část názvu kurzu a opět kliknout na pole Zobrazit seznam akcí.

Následně se Vám zobrazí tabulka, ve které jsou uvedeny, kromě jiných, pro Vás důležité informace:

  • název organizace (která akreditaci vlastní),
  • název vzdělávací akce (takto ji najdete uvedenu v akreditaci a na Osvědčení, které získáte),
  • cílová skupina (informace, pro kterou skupinu pelagických pracovníků je akreditace určena),
  • oblast akce (podle předmětů),
  • hodinová dotace (počet hodin kurzu).

Podívejte se na naše kurzy

Rovněž my, jako akreditovaná instituce v oblasti DVPP, nabízíme celou řadu akreditovaných kurzů, jejichž nabídku najdete na stárnkách sablony-dvpp.cz. Kromě termínů kurzů, které zde máme zveřejněny, připravujeme pro skupiny účastníků školení podle Vaší potřeby, místo i termín s Vámi dohodneme. Školení jsme schopni realizovat po celé ČR. Jen v posledních měsících letošního roku jsme mimo stálé pobočky v Olomouckém, Jihomoravském a Zlínském kraji realizovali kurzy také např. v Miroticích, Světlé nad Sázavou, Havlíčkově Brodě a na dalších místech.

Na našich webových stránkách u jednotlivých kurzů současně najdete i přiloženou platnou akreditaci. Pokud si budete chtít u nás kurz rezervovat, stačí si buď vybrat některý z vypsaných termínů nebo nám napsat na e-mail DVPP@poc-sluzba.cz Vaše požadavky a my se Vám ozveme s nabídkou.

Věříme, že Vám naše informace budou užitečné a těšíme se i na setkání s Vámi na našich kurzech.

Akreditace, Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
Akreditace, Databáze akcí DVPP, DVPP, Osvědčení

Archivy

Digitální marketing pro školy
Nové školení – Tvorba webu pro školy

Další podobné články