Budete se i Vy o prázdninách vzdělávat prostřednictvím kurzů DVPP?

Budete se i Vy o prázdninách vzdělávat prostřednictvím kurzů DVPP?

Tak, a za chvíli tu máme prázdniny 🙂 Neděste se, my Vás nestrašíme, jen se už teď připravujeme na školení učitelů o prázdninách. Standardně jsou pro vzdělávání pedagogů atraktivní termíny na konci června, první týden v červenci a poslední týden v srpnu, případně první týden v září. Máte to taky tak? Už se nám začínají hlásit školy, které by si chtěli pro celou sborovnu vybrat nějaké kurzy pro učitele.

IT (ITC) školení

O jaké kurzy je největší zájem? Standardně se jedná o kurzy zaměřené na IT a to jak pro mírně pokročilé, až pro speciální kurzy zaměřené např. na tvorbu webu. O speciálním školení pro učitele týkající se tvorby webových stránek jsme nedávno psali zde. S tvorbou webu úzce souvisí i téma Digitálního marketingu pro školy. Aktuálně vypsané termíny najdete na našem webu, můžeme Vám také připravit školení podle Vašich potřeb.

Vzhledem k tomu, že školy začínají stále více využívat cloudové služby, připravili jsme i na toto téma speciální školení Cloudové služby a komunikace v Google Apps v rozsahu 8, 16 a 24 hodin. Podrobnější informace o školení cloudových služeb pro pedagogy jsme shrnuli v minulém článku zde. Pro zefektivnění výuky používají učitelé stále častěji i prostřední Office 365 – na toto téma najdete u nás akreditované kurzy Office 365 pro školy v rozsahu 8, 16 a 24 hodin. Školení se mohou zúčastnit jak začátečníci, tak i pokročilejší pedagogové. Rozsah a hloubka získaných znalostí a dovedností záleží vždy i na konkrétních účastnících – i proto je někdy vhodnější objednat si vlastní termín školení pro vybranou skupinu Vašich pedagogů.

Kurzy osobnostního rozvoje

Další žádanou oblastí školení pro učitele je oblast Osobnostního rozvoje. A jaká jsou nežádanější témata?

 • Storyteling – co to je, k čemu ho můžeme použít při výuce + skupinové cvičení
 • Efektivní komunikace – Obsahová x vztahová rovina
 • Asertivita a asertivní techniky
 • Emoční inteligence + test EQ
 • Typologie osobnosti – Eysenckův test temperamentu
 • Teorie typů MBTI a jak ji využít při práci s dětmi
 • Pozitivní povahové profily DISC aneb „Jak se dostane moucha na strop?“ – 4 různé přístupy a chování
 • Jak vzniká konflikt, jak mu předejít a jak jej řešit + Thomas Killmannův test
 • Osobní silné stránky a dovednosti a jak jich využívat
 • Profesní cíle a očekávání
 • Jak rozvíjet svoji autoritu
 • Mezigenerační spolupráce – pracovní schopnost (kontext, rovnováha), dům pracovní schopnosti, generační dotazník, mezigenerační komunikace, jak se o od sebe můžeme navzájem učit a ovlivňovat se, mentoring a stínování

A co je výhodou těchto kurzů? V rámci všech kurzů Osobnostního rozvoje jsou účastníci – pedagogové – aktivně zapojováni do výuky a používané příklady, testy, cvičení atd. pak mohou využívat i při vlastní výuce. Všechny akreditované kurzy Osobnostního rozvoje najdete také na našem webu zde.

Jak už jsme se zmínili v úvodu, můžete si vybrat školení z vypsaných otevřených kurzů v sekci Termíny DVPP nebo přímo u konkrétních kurzů. Novinkou je nabídka otevřených kurzů pro pedagogy v Moravskoslezském kraji – v Ostravě.

Kurz DVPP na míru

Pokud Vám vypsané termíny nevyhovují, neváhejte a kontaktujte nás s konkrétní poptávkou – stačí vyplnit a odeslat níže připojený formulář.


  Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

  Použijeme vaše osobní údaje pro vyřešení vašeho dotazu dle našich zásad ochrany osobních údajů. Tato stránka je ochráněna reCAPTCHA od Google Privacy Policy a podmínky použití.


  Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
  Akreditovaný kurz, Digitální kompetence, Digitální marketing, Digitální technologie, DVPP, Google aps, IT, IT kurzy, MS Office 365, Osobnostně sociální rozvoj

  Archivy

  Praktické používání Cloudu
  Školení DVPP aktuálně nelze prezenčně

  Další podobné články