DVPP digitální učitel

Digitální učitel

V posledních měsících jsme si všichni museli zvyknout na nový styl práce, a to, co jsme považovali za vedlejší a doplňující formy výuky, jako e-learning nebo práce v cloudu, se během několika měsíců stalo nutností.

Jak se cítíte v on-line prostředí?

Jak jste se s novými výzvami srovnali vy? Zkoušíte to zvládnout sami? Není to úplně nutné. V rámci DVPP jsou možnosti jak se podívat a vyzkoušet si nové formy a metody práce v on-line světě. Jedním z takových školení je naše akreditované školení Digitální učitel. Rádi se s Vámi podělíme o naše zkušenosti – školení v on-line formě vedeme již rok.

Digitální učitel

Co by měl zvládnout Digitální učitel?

Na tomto školení jsme se změřili na představení práce s technickými zařízeními a programy, které jsou pro tuto výuku vhodné. Představíme Vám práci s více kamerami, s tablety a dotykovými displeji. Ukážeme si práci s tabulemi v on-line světě. Pomůžeme Vám tedy přenést frontální výuku do cloudu.

Vyzkoušíte si také tvorbu digitálních výukových materiálů ve formě videí, ukážeme Vám cestu, jak natočit a stříhat videa pomocí běžných nástrojů, které běžně používáte a máte většinou i nainstalované. Poradíme Vám, jak přehledně umístit materiály do vašich cloudů a zpřístupnit je i Vašim žákům. Většina z Vás má rozsáhlá cloudová úložiště k dispozici díky školním licencím.

Komunikujete s žáky převážně mailem? Zkuste to i jinak!

Pokud používáte pro online výuku videokonferenční program a posíláte úkoly především mailem, přijďte se inspirovat na naše školení! Zjistíte, jaké jsou další možnosti práce v cloudovém prostředí a jak zpracovat Vaše materiály do moderní digitální podoby. Pokud se „youtuberem“ mohla stát Zuzana Bubílková, vy to zvládnete také 🙂 – takže o věku to fakt není 🙂 Nemusíte ale svá vystoupení a materiály zveřejňovat celému světu. Stačí si nastavit správně přístupy – komu se Vaše video nebo materiály zpřístupní.

Co říkají učitelé o našem kurzu „digitální učitel“?

Kurz hodnotím velmi kladně. Vše využiji v praxi. Děkuji Vám za správné a rychlé řešení situace při příležitosti výuky a sdílení na OneDrive.

Jitka K.

Kurz byl pro mě velmi přínosný, protože ve škole pracujeme v Office 365 a k online výuce využíváme aplikaci Teams. Dozvěděla jsem se plno nových informací, na dotazy bylo vždy řádně odpovězeno a všechno využiji v praxi při práci s žáky i osobně. Moc děkuji.

Jana H.

Kurz splnil má očekávání. Připojení k online kurzu bylo dobře připravené, všechno fungovalo.

Náplň kurzu odpovídala tomu, co bylo v jeho anotaci. Pan lektor všechno srozumitelně vysvětlil a názorně předvedl.

Účastníci si mohli vyzkoušet, co potřebovali i prakticky. Byly zodpovězeny i individuální dotazy účastníků.

Kurz hodnotím velmi kladně. V budoucnu se plánuji zase na nějaký přihlásit.

Martina Š.

Zkuste to s námi – školení Digitální učitel probíhá ONLINE!

Zbavte se obav z kamer, záznamů a nových pojmů jako je cloud a e-learning. Pokusíme se Vám vysvětlit výhody řízení výuky v on-line světe pomocí moderních komunikačních technologií, sdílení informací, kalendářů nebo úkolů. Seznamte se podrobněji si náplní školení zde.

Termíny školení „Digitální učitel“

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Šablony DVPP pro MŠ a ZŠ, Šablony DVPP pro SŠ a VOŠ
Digitální kompetence, DVPP on-line, MS Office 365, Online výuka, Základy informatického myšlení

Archivy

DVPP na začátku roku 2021
Využití robotických hraček ve výuce MŠ

Další podobné články