Začátek školního roku ve znamení DVPP - ŠABLON

Začátek školního roku ve znamení DVPP – ŠABLON

Opakování je matka moudrosti, proto pro Vás v tomto článku přinášíme shrnutí nejdůležitějších informací, které souvisejí s přípravou projektové žádosti DVPP – šablon.

KURZY Z OBLASTI DVPP – ŠABLON

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dne 23. června v rámci OP VVV vyhlásilo výzvu č. 02_16_022 s názvem Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I. Cílem výzvy je podpořit mateřské a základní školy formou projektů zjednodušeného vykazování. Projektové žádosti o podporu je možné podávat do 30. 6. 2017. Kompletní znění výzvy včetně všech příloh je dostupné zde: výzva 02_16_022 a 02_16_023.

MŠMT jakožto řídící orgán OP VVV se snaží zájemcům o šablony (podpory škol formou projektů zjednodušeného vykazování určené pro DVPP) usnadnit jejich přípravu a pro ředitele škol vydalo dokument s označením „Příklady dobré praxe“. Tento dokument vysvětluje na základě prvních zkušeností s dotazy žadatelů detailněji některé části výzvy, proces podání žádosti o podporu a realizaci celého projektu. Představuje také možná řešení pro realizaci jednotlivých aktivit. Uvedená řešení realizace jednotlivých aktivit jsou pouze nezávaznými návrhy. Dokument je k dispozici na tomto odkaze: http://www.msmt.cz/strukturalni-fondy-1/priklady-dobre-praxe.

V návaznosti na tuto výzvu jsme pro mateřské a základní školy připravili nejen specializovaný web zaměřený na šablony http://sablony-dvpp.cz/, ale i velké množství zajímavých kurzů a aktivit určených pro pedagogické pracovníky. Námi připravené vzdělávací kurzy jsou postupně akreditovány na MŠMT (v systému DVPP – šablon) a několik již dokonce bylo zrealizováno. Přehled akreditovaných kurzů včetně jejich popisu naleznete na tomto odkaze: nabídka kurzů.

Termíny prvních kurzů v systému DVPP určených pro šablony budeme vyhlašovat již na podzim roku 2016. Pokud si již nyní chcete dohodnout pro Vás vyhovující konkrétní termín kurzu, stačí nás kontaktovat na následujícím mailu: dvpp@poc-sluzba.cz. Pokud chcete automaticky získávat další informace, přihlaste se k odběru novinek.

Každá škola má samozřejmě svá specifika a může se stát, že v naší nabídce nenajdete takový kurz, který potřebujete. I na tyto případy jsme připraveni a rádi Vám připravíme kurzy přímo na míru, proškolíme celý pedagogický sbor, zajistíme akreditaci na danou vzdělávací akci, přijedeme přímo k Vám, a dodáme vysoce kvalifikované lektory. V případě zájmu stačí vyplnit několik málo údajů a získáte nabídku na míru Vašim potřebám. Pro využití této možnosti stačí vyplnit krátký poptávkový formulář, který naleznete na tomto odkaze: poptávkový formulář.

Nezařazené

Archivy

Kurzy pro učitele – realizace byla zahájena
Žádosti o „Šablony“ – jak předcházet chybám

Další podobné články